Мікрокредитування: які позики існують?

Мікрокредитування: які позики існують?

Щороку попит на швидкі кредити в Україні зростає, а сектор фінансування через МФО активно розвивається. Сьогодні отримати швидку позику можна, звернувшись до найближчого офісу компанії, або залишивши заявку онлайн на сайті. 

Іншими словами, мікрофінансові організації – це категорія компаній, що спеціалізуються на видачі короткострокових позик. На відміну від банків, вони мають ліцензію виключно на кредитування фізичних та юридичних осіб, а такі послуги як депозити, відкриття рахунків та страхування недоступні. 

Далі у статті з'ясуємо, які види позик доступні та як їх отримати. 

Кредит у МФО: що знадобиться для отримання?

Більшість сучасних мікрофінансових організацій надають послуги кредитування через Інтернет. Це дозволяє суттєво заощадити час на оформлення та розгляд заявки і водночас залишатися доступною великій кількості потенційних клієнтів, незалежно від місця розташування та графіка роботи. 

Щоб отримати позику, достатньо:

  • підібрати надійну мікрофінансову організацію із відповідними умовами;

  • відкрити офіційний сайт компанії та залишити заявку на отримання коштів, заповнивши коротку анкету. У ній необхідно вказати особисті дані (ПІБ, вік, паспортні дані та актуальний номер телефону), суму позики та тимчасовий проміжок, протягом якого ви зможете погасити борг;

  • пройти верифікацію на платформі;

  • дочекатися відповіді щодо вашої заявки та підписати кредитний договір (як правило, для цього використовується код із смс, що надсилається мікрофінансовою організацією). 

Після дотримання всіх формальностей кошти надійдуть вам на картку. Якщо ж позика необхідна готівкою, заповнити анкету на отримання коштів необхідно заздалегідь. Після цього із вами зв'яжеться співробітник компанії, щоб уточнити у який час і за якою адресою ви зможете отримати кошти. 

Банк та МФО: основні відмінності

Порівняно із традиційними банківськими компаніями, мікрофінансові організації мають безліч переваг:

  • швидка та доступна система кредитування;

  • можливість надсилання заявки онлайн;

  • немає необхідності шукати поручителів та збирати додаткові документи;

  • відсутність додаткових комісійних зборів та прихованих платежів;

  • автоматичне опрацювання заявок, що займає мінімум часу;

  • можливість одержати невелику суму на короткий термін;

  • коефіцієнт схвалення становить близько 97%.

Банки ж, у свою чергу, спеціалізуються на великих споживчих кредитах, які видаються тривалий термін. Запит додаткових документів і поручителя по позиці — це один із способів переконатися у платоспроможності клієнта і у тому, що видані кошти буде повернуто. У банку можна отримати велику суму на купівлю нерухомості, автомобіля, навчання, у той час як МФО надають позики до 100-150 тисяч гривень на купівлю побутової техніки, оплату заборгованості та інших великих витрат. 

Які види кредитів МФО доступні?

На сьогоднішній день усі види позик у мікрофінансових організаціях можна класифікувати за розміром, терміном виплати та процентними ставками. Розглянемо їх докладніше. 
Найбільш популярними є позики до 20 000 гривень, які у більшості компаній так і називаються "До зарплати". Зазвичай, вони видаються терміном трохи більше 20 днів, а відсоткова ставка може досягати 2,5-3% щодня. 

Варто зазначити, що розмір максимальної переплати у даному випадку не може перевищувати суму позики більше ніж у 1,5 раза (при розрахунку переплати враховуються не лише відсотки, а й можливі пені, штрафи). 

Повертати кошти залежно від внутрішнього регламенту компанії можна як єдиним платежем, і розділивши суму на 2-3 частини. 

Також при підписанні договору слід уважно ознайомитися з умовами отримання коштів, оскільки відсутність відсотків за використання коштів може бути черговим маркетинговим прийомом для залучення клієнтів. 

Довгострокові позики

У цьому випадку йдеться про видачу великих сум, які можуть досягати позначки 100 000 гривень терміном до двох років. Процентна ставка для цієї категорії позик може змінюватись і рахуватися як за днями використання коштів, так і помісячно — все залежить від умов мікрофінансової організації. 

Варто зазначити, що такі позики є більш популярними для оплати навчання або поліпшення житлових умов. 

Мікропозики у точках продажу (POS-мікропозики)

Одним із найпопулярніших варіантів позик є кредитування у магазинах. Це може бути звичайний мережевий маркет, що спеціалізується на техніці або на якомусь обладнанні, або ж інтернет-майданчик, що пропонує користувачам сплатити товар у розстрочку. 

Доступна сума позики у разі визначається вартістю обраного товару. У такому разі покупець може залишити заявку на розгляд фінансування прямо на місці, а потім підписати договір. Зазвичай мікрокредит видається на рік, але може бути і довше (наприклад, 18 або 24 місяці). 

Ставка на позику у даному випадку значно нижча, ніж при оформленні заявки на отримання грошей на картку. 

Загальна сума переплати за своєчасного погашення заборгованості не перевищує коефіцієнт 1,2 від загальної суми. Ще однією відмінністю є те, що кошти прямують відразу до магазину, а не видаються на руки позичальнику. 

Що слід пам'ятати під час оформлення позики?

Перш ніж зважитися на отримання мікропозики, ретельно проаналізуйте своє фінансове становище та можливі умови виплати. Також зверніть увагу на наявність ліцензії в обраної МФО, процентну ставку та штрафні санкції за прострочення платежу. Це дозволить вибрати умови, які найбільш вам підходять для кредитування, та мінімізувати можливу переплату. 

Підсумовуючи, варто відзначити, що сучасні компанії пропонують широкий асортимент різних пакетних пропозицій та умов позик загалом. При цьому багато компаній гарантують мінімальну відсоткову ставку на першу позику, що загалом дуже вигідно. Вибираючи мікрокредит, орієнтуйтеся не лише на умови отримання, а також і на вимоги щодо виплат. 

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

  • індивідуальні пропозиції
  • 1 унікальний підбір
  • ніяких комісій

Отримай кредит на картку з будь-якою кредитною історією!