Що слід знати про короткострокове кредитування?

Що слід знати про короткострокове кредитування?

Короткострокове кредитування — це позики, які видаються на період від одного дня до трьох місяців, окремі компанії можуть видавати позики на рік. Такий формат фінансування досить зручний для термінових витрат, покупки побутової техніки або відпустки, більш відомі як кредити до зарплати. При цьому слід розрізняти короткострокові позики і довгострокове кредитування, так як кожний короткостроковий кредит - це позика, яка видається на термін від 1 до 3 місяців. Іноді до цієї категорії відносять і позики терміном до 1 року. Така форма кредитування зручна для придбання відносно недорогих товарів, для покупки лікарських препаратів, для проведення весілля або ж для відпускних поїздок. Далі у статті розберемо ключові особливості позик у МФО і визначимо, що слід знати перед оформленням позички.

Різновид короткострокових кредитів

Однією з найбільш популярних фінансових операцій є короткострокове кредитування. Сьогодні МФО представляють такі види позик:

  1. Звичайний кредит — форма позики, коли для перевірки платоспроможності клієнта перевіряються відомості про доходи, а також вивчається кредитний рейтинг. У даному випадку між подачею заявки на отримання коштів та безпосередньо рішення фінансової компанії проходить кілька днів. Однак у даному випадку заявник може розраховувати на велику суму і мінімальну процентну ставку.

  2. Онлайн кредит на картку, при оформленні якого гроші можна отримати протягом декількох годин на картку. У даному випадку із документів знадобляться тільки паспорт та ідентифікаційний номер. При цьому варто пам'ятати, що розплатою за оперативність стануть досить високі відсотки. Але основна перевага даної категорії операцій є можливість отримати позику навіть при поганій кредитній історії. 

  3. Овердрафт -— найбільш швидка операція з отримання коштів. У цій категорії можна отримати невелику суму, яка здебільшого нараховується на зарплатну картку, що дозволяє перевищувати доступний ліміт. Ключовою особливістю цієї групи кредитування є процентна ставка, яка нараховується не на всю суму, а тільки на використовувану частину. При цьому списання комісії здійснюється автоматично, що дозволяє не переживати про можливі прострочення і необхідності відвідувати банк.

Короткострокове кредитування: переваги та недоліки

Секрет популярності даного типу кредитування полягає у відсутності переплати за використання коштів протягом місяця. Однак у даному випадку досить відчутна сума кожного платежу, якщо МФО схвалила заявку на велику суму. 

Також серед переваг позик у МФО можна відзначити простоту оформлення. У більшості випадків достатньо зайти на сайт компанії, подати заявку і просто чекати відповіді від менеджера. При цьому можна не переживати про пакет документів, наявності / відсутності будь-якої довідки і, що найголовніше, кредитної історії. Як показує практика, відсоток схвалення фінансування через МФО у рази вище, ніж у традиційних банківських установах. 

При оформленні позики у мікрофінансової організації, користувач має можливість самостійно вибрати суму позики і визначити термін виплати, що максимально зручно. 

Однак, недоліки також присутні. По-перше, це ризик потрапити на шахраїв. Сфера МФО в Україні зараз досить молода і знаходиться у фазі активного розвитку. Саме тому у мережі величезна кількість компаній, що здійснюють діяльність просто по божевільним відсоткам і темним схемами. При цьому у договорі це може бути зазначено лише побічно, а акцент буде зміщений на вигідні умови. 

Також варто відзначити високі штрафи за прострочення платежів. В окремих компаніях ця стаття може досягати 20-30% від загальної суми позики. Щоб уникнути цього, досить грамотно спланувати бюджет і поставити нагадування про оплату або налаштувати на картці автоматичну транзакцію.

Ще одним важливим аспектом у кредитуванні МФО є сума позики. Незважаючи на велику лояльність, ніж із боку банків, обмеження все ж присутні. У даному випадку розраховувати на великі суми позики можуть тільки клієнти із відповідним рівнем доходу. 

Банки і МФО: де краще умови?

Послуга короткострокового фінансування доступна і у банках, і у МФО. Однак останні пропонують більш вигідні умови конкретно для короткострокових фінансових операцій (до 30 днів).

Ще однією істотною відмінністю проведення операцій є спосіб отримання коштів. Банки здійснюють видачу на оформлену кредитну картку, у той час як у МФО — готівкою у відділенні або ж перекладом на картку.

Явною перевагою мікрофінансових організацій перед банками є процедура оформлення. Якщо у традиційних банках знадобиться зібрати значний пакет документів і при цьому витратити чимало часу на відвідування банківського відділення, то отримати позику у МФО можна, просто оформивши заявку на сайті. Однак слід грамотно ставитися до вибору фінансової організації. Для цього потрібно перевірити інформацію про реєстрацію компанії, почитати відгуки клієнтів та ознайомитись із рейтингом організації у цілому. Це дозволить знайти кращі умови для кредитування. 

Позики у МФО: чи зможуть дрібні компанії замінити банки?

Короткостроковий кредит — стає все більш популярною послугою серед українців. Практично кожен день з'являються нові компанії, готові запропонувати найбільш вигідні умови у порівнянні із конкурентними сервісами. Однак, сегмент швидкого кредитування в Україні зараз знаходиться у стадії активного росту. Ключовими напрямками розвитку є вивчення ца, підготовка пакетних пропозицій та у цілому оптимізація кредитування за найвигіднішими умовами. Банківські установи, у свою чергу, вже не один десяток років працюють за чітко відпрацьованою системою, надаючи клієнтам більш широкий спектр послуг. Із цього можна зробити висновок, що ймовірність витіснення банків із ринку, принаймні найближчим часом, відсутня.

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

  • індивідуальні пропозиції
  • 1 унікальний підбір
  • ніяких комісій

Отримай кредит на картку з будь-якою кредитною історією!