Як краще погасити позику МФО?

Як краще погасити позику МФО?

Вибираючи швидкий кредит, безліч клієнтів воліє вибірково ставитися до умов його отримання. До уваги береться практично все: відсоткова ставка, оперативність оформлення, сума і статус компанії. Однак мінімум позичальників намагаються ознайомитися з умовами погашення швидкого кредиту перед його оформленням. І, треба сказати, даремно. Оскільки повернення позик також має кілька важливих аспектів, які потрібно врахувати. Докладніше про те, на що звернути увагу — далі в статті. 

Варіанти погашення мікропозики

Від обраного способу повернення боргу безпосередньо залежить сума переплати та її наявність в цілому. Наприклад, деякі компанії пропонують єдиний варіант — повернення коштів через платіжну форму в особистому кабінеті користувача на своєму сайті. Причому в такій ситуації досить часто система може вимагати суму на кілька сотень більшу за видану (навіть за умови дотримання термінів виплати). 

Але, на щастя, є інші варіанти виплати кредиту:

  1. Безпосередньо в офісі МФО

Такий варіант є абсолютно безплатним. Для повернення коштів достатньо звернутися до найближчого офісу компанії з паспортом та угодою позики (або її електронною версією). 

  1. За банківськими реквізитами МФО

В особистому кабінеті на платформі мікрофінансової компанії можуть бути представлені реквізити для погашення позики у банку. Повернути позику можна через будь-який термінал. Варто зазначити, що комісія у цьому випадку буде набагато нижчою. Обов'язково не забудьте взяти чек і попросити МФО виписку про те, що позика повністю погашена. 

Вибираючи цей спосіб, варто врахувати тривалість банківського переказу. Інакше існує ймовірність несвоєчасного погашення боргу та нарахування штрафних санкцій з боку мікрофінансової компанії. 

  1. Через онлайн банкінг

Багато МФО досить клієнтоорієнтовані у таких випадках, вони приймають повернення позик через онлайн-перекази. Причому комісія буде мінімальною або відсутня зовсім. Оплата ж таким способом відбувається моментально. 

Важливо! Якщо ви не бажаєте переплачувати, то не варто погашати заборгованість з мікропозики з кредитної картки. Ця категорія операцій розцінюється як переведення в готівку, отже банком буде нараховано додатковий комісійний збір. 

Слід зазначити, що оплачуючи мікрокредит через банк, треба враховувати внутрішню політику організації.

Оплачувати частинами чи єдиним платежем?

Оплата частинами має сенс лише у разі, якщо кошти вносяться до закінчення терміну позики. Якщо ж така тактика буде обрана для повернення боргу вже після закінчення періоду, що зазначений в угоді, то існує ризик натрапити на додаткові штрафні санкції. 

Також у багатьох компаніях внесення часткової оплати може бути розцінене як продовження позики. При цьому зміни у терміні використання коштів будуть внесені вже з іншими умовами. Іншими словами, ви сплачуєте відсотки «на майбутнє». Щоб цього не сталося, експерти рекомендують уточнити цей аспект у представників МФО. 

Дострокове погашення мікропозики згідно із законом. Що треба знати?

Багато хто переймається тим, який спосіб погашення кредиту буде найбільш вигідним. Експерти, своєю чергою, стверджують, що в такому випадку все залежить від умов договору кредитування. 

Одні компанії при достроковому погашенні перераховують процентну ставку в менший бік. Наприклад, якщо ви використовували кошти лише 10 днів, замість 15, то за цей період і заплатите відсотки. Проте ця практика не є особливо поширеною. І багато МФО навіть при достроковому погашенні позики стягують відсотки за весь термін, що прописаний в угоді. Тому, якщо ви бажаєте сплатити борг достроково, необхідно проконсультуватися в компанії. 

А як же автоматичні платежі?

При підписанні договору є пункт про рекурентні платежі. Тобто, якщо ви вчасно самостійно не погасите позику, МФО має повне право на самостійне зняття необхідної суми з вашої картки. При цьому операція може бути ніяк не погоджена з вами (повідомлення в додатку онлайн-банкінгу або смс-інформування відсутні). Якщо коштів на карті недостатньо, то буде списана якась частина в рахунок продовження періоду використання позики з урахуванням виплати відсотків.

Подібному результату подій можна запобігти. По-перше, на етапі підписання договору про кредитування, уважно вивчіть кожний пункт. По-друге, уточніть цей аспект у представника МФО. 

В крайньому разі можна подати заявку на блокування або перевипуск банківської картки. 

Варто зазначити, що цей аспект є суто індивідуальним. Хтось вважає за краще самому робити платежі, а хтось навпаки вибирає автоматичне погашення, щоб ненароком не забути про зобов'язання і не допустити прострочення. 

Які можуть бути помилки при погашенні мікропозики?

Навіть при чіткому дотриманні умов кредитування та своєчасному погашенні позики можливі помилки, які здатні призвести до нарахування пені та збільшення боргу.

Найпоширенішою вважається неправильний розрахунок суми кредиту. Коли при оплаті не були враховані відсотки, обслуговування позики або ще щось. 

Також може бути технічний збій програми. В такому разі можлива втрата платежу у системі обліку МФО. Тобто позику ви погасили, а в системі мікрофінансової компанії все ще маєте статус боржника. Щоб запобігти цьому, після погашення позики достатньо запросити виписку. Якщо ж у представників компанії виникнуть питання — надайте квитанцію про оплату. 

Підбиваючи підсумки, варто зазначити, що повернення швидкої позики, так само як і її оформлення — дуже важлива процедура, яка вимагає максимальної концентрації уваги та обліку всіх дрібних аспектів. Якщо у вас виникають будь-які питання щодо погашення, краще їх одразу задати консультанту. Це допоможе уникнути небажаних штрафів і додаткових зволікань. 

Якщо ви плануєте оформлення позики, то підібрати оптимальні умови кредитування можна, скориставшись сервісом Grivni.

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

  • індивідуальні пропозиції
  • 1 унікальний підбір
  • ніяких комісій

Отримай кредит на картку з будь-якою кредитною історією!